KEMET C901U102MYWDAAWL40
Part No.:
C901U102MYWDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC901U102MYWDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U102MYWDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C901U102MYWDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U102MYWDAAWL40?
Image C901U102MYWDAAWL40
Part Number C901U102MYWDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)