KEMET C901U102MZVDBAWL45
Part No.:
C901U102MZVDBAWL45
Datasheet:
AnpuC901U102MZVDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U102MZVDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C901U102MZVDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U102MZVDBAWL45?
Image C901U102MZVDBAWL45
Part Number C901U102MZVDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)