KEMET C901U102MZWDAAWL35
Part No.:
C901U102MZWDAAWL35
Datasheet:
AnpuC901U102MZWDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U102MZWDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C901U102MZWDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U102MZWDAAWL35?
Image C901U102MZWDAAWL35
Part Number C901U102MZWDAAWL35
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)