KEMET C901U200JVSDCAWL45
Part No.:
C901U200JVSDCAWL45
Datasheet:
AnpuC901U200JVSDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U200JVSDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C901U200JVSDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U200JVSDCAWL45?
Image C901U200JVSDCAWL45
Part Number C901U200JVSDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 20 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)