KEMET C901U220JYSDBAWL20
Part No.:
C901U220JYSDBAWL20
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U220JYSDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C901U220JYSDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U220JYSDBAWL20?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C901U220JYSDBAWL20
Part Number C901U220JYSDBAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)