KEMET C901U220JYSDBAWL45
Part No.:
C901U220JYSDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC901U220JYSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U220JYSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C901U220JYSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U220JYSDBAWL45?
Image C901U220JYSDBAWL45
Part Number C901U220JYSDBAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)