KEMET C901U220JZSDAAWL40
Part No.:
C901U220JZSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC901U220JZSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U220JZSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C901U220JZSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U220JZSDAAWL40?
Image C901U220JZSDAAWL40
Part Number C901U220JZSDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)