KEMET C901U221KUYDAAWL40
Part No.:
C901U221KUYDAAWL40
Datasheet:
AnpuC901U221KUYDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U221KUYDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C901U221KUYDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U221KUYDAAWL40?
Image C901U221KUYDAAWL40
Part Number C901U221KUYDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)