KEMET C901U221KUYDCAWL20
Part No.:
C901U221KUYDCAWL20
Description:
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U221KUYDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C901U221KUYDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U221KUYDCAWL20?
Image C901U221KUYDCAWL20
Part Number C901U221KUYDCAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)