KEMET C901U240JVSDAAWL40
Part No.:
C901U240JVSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC901U240JVSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U240JVSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C901U240JVSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U240JVSDAAWL40?
Image C901U240JVSDAAWL40
Part Number C901U240JVSDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 24 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)