KEMET C901U270JUSDAAWL35
Part No.:
C901U270JUSDAAWL35
Datasheet:
AnpuC901U270JUSDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U270JUSDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C901U270JUSDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U270JUSDAAWL35?
Image C901U270JUSDAAWL35
Part Number C901U270JUSDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)