KEMET C901U330JZSDAAWL35
Part No.:
C901U330JZSDAAWL35
Datasheet:
AnpuC901U330JZSDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 33PF 440VAC SL RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U330JZSDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C901U330JZSDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U330JZSDAAWL35?
Image C901U330JZSDAAWL35
Part Number C901U330JZSDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)