KEMET C901U331KUYDAAWL35
Part No.:
C901U331KUYDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC901U331KUYDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U331KUYDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C901U331KUYDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U331KUYDAAWL35?
Image C901U331KUYDAAWL35
Part Number C901U331KUYDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y1
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)