KEMET C901U331KUYDAAWL40
Part No.:
C901U331KUYDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC901U331KUYDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U331KUYDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C901U331KUYDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U331KUYDAAWL40?
Image C901U331KUYDAAWL40
Part Number C901U331KUYDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)