KEMET C901U331KVYDAAWL35
Part No.:
C901U331KVYDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC901U331KVYDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U331KVYDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C901U331KVYDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U331KVYDAAWL35?
Image C901U331KVYDAAWL35
Part Number C901U331KVYDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)