KEMET C901U360JYSDCAWL45
Part No.:
C901U360JYSDCAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC901U360JYSDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 36PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
36 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U360JYSDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C901U360JYSDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U360JYSDCAWL45?
Image C901U360JYSDCAWL45
Part Number C901U360JYSDCAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 36 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)