KEMET C901U390JYSDCAWL45
Part No.:
C901U390JYSDCAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC901U390JYSDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 39PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U390JYSDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C901U390JYSDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U390JYSDCAWL45?
Image C901U390JYSDCAWL45
Part Number C901U390JYSDCAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 39 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)