KEMET C901U471KYYDAAWL35
Part No.:
C901U471KYYDAAWL35
Datasheet:
AnpuC901U471KYYDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U471KYYDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C901U471KYYDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U471KYYDAAWL35?
Image C901U471KYYDAAWL35
Part Number C901U471KYYDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)