KEMET C901U471KZYDCAWL20
Part No.:
C901U471KZYDCAWL20
Datasheet:
AnpuC901U471KZYDCAWL20.pdf
Description:
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U471KZYDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C901U471KZYDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U471KZYDCAWL20?
Image C901U471KZYDCAWL20
Part Number C901U471KZYDCAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)