KEMET C907U101KYYDAAWL40
Part No.:
C907U101KYYDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC907U101KYYDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U101KYYDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C907U101KYYDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U101KYYDAAWL40?
Image C907U101KYYDAAWL40
Part Number C907U101KYYDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)