KEMET C907U102MYWDAAWL35
Part No.:
C907U102MYWDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC907U102MYWDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U102MYWDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C907U102MYWDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U102MYWDAAWL35?
Image C907U102MYWDAAWL35
Part Number C907U102MYWDAAWL35
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)