KEMET C907U150JYSDBAWL45
Part No.:
C907U150JYSDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC907U150JYSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U150JYSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U150JYSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U150JYSDBAWL45?
Image C907U150JYSDBAWL45
Part Number C907U150JYSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)