KEMET C907U150JZSDBAWL45
Part No.:
C907U150JZSDBAWL45
Datasheet:
AnpuC907U150JZSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U150JZSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U150JZSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U150JZSDBAWL45?
Image C907U150JZSDBAWL45
Part Number C907U150JZSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)