KEMET C907U152MZVDCAWL45
Part No.:
C907U152MZVDCAWL45
Datasheet:
AnpuC907U152MZVDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U152MZVDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U152MZVDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U152MZVDCAWL45?
Image C907U152MZVDCAWL45
Part Number C907U152MZVDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)