KEMET C907U200JZSDBAWL45
Part No.:
C907U200JZSDBAWL45
Datasheet:
AnpuC907U200JZSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 20PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U200JZSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U200JZSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U200JZSDBAWL45?
Image C907U200JZSDBAWL45
Part Number C907U200JZSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 20 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)