KEMET C907U220JYSDAAWL40
Part No.:
C907U220JYSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC907U220JYSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U220JYSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C907U220JYSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U220JYSDAAWL40?
Image C907U220JYSDAAWL40
Part Number C907U220JYSDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)