KEMET C907U220JZSDCAWL45
Part No.:
C907U220JZSDCAWL45
Datasheet:
AnpuC907U220JZSDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U220JZSDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U220JZSDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U220JZSDCAWL45?
Image C907U220JZSDCAWL45
Part Number C907U220JZSDCAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)