KEMET C907U222MYVDBAWL20
Part No.:
C907U222MYVDBAWL20
Description:
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U222MYVDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C907U222MYVDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U222MYVDBAWL20?
Image C907U222MYVDBAWL20
Part Number C907U222MYVDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)