KEMET C907U222MZVDAAWL40
Part No.:
C907U222MZVDAAWL40
Datasheet:
AnpuC907U222MZVDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U222MZVDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C907U222MZVDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U222MZVDAAWL40?
Image C907U222MZVDAAWL40
Part Number C907U222MZVDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)