KEMET C907U240JYSDAAWL40
Part No.:
C907U240JYSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC907U240JYSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U240JYSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C907U240JYSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U240JYSDAAWL40?
Image C907U240JYSDAAWL40
Part Number C907U240JYSDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 24 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)