KEMET C907U240JZSDCAWL20
Part No.:
C907U240JZSDCAWL20
Datasheet:
AnpuC907U240JZSDCAWL20.pdf
Description:
CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U240JZSDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C907U240JZSDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U240JZSDCAWL20?
Image C907U240JZSDCAWL20
Part Number C907U240JZSDCAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 24 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)