KEMET C907U270JZSDCAWL45
Part No.:
C907U270JZSDCAWL45
Datasheet:
AnpuC907U270JZSDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 27PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U270JZSDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U270JZSDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U270JZSDCAWL45?
Image C907U270JZSDCAWL45
Part Number C907U270JZSDCAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)