KEMET C907U300JYSDBAWL45
Part No.:
C907U300JYSDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC907U300JYSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U300JYSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U300JYSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U300JYSDBAWL45?
Image C907U300JYSDBAWL45
Part Number C907U300JYSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 30 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)