KEMET C907U330JZSDAAWL35
Part No.:
C907U330JZSDAAWL35
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuC907U330JZSDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 33PF 440VAC SL RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U330JZSDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C907U330JZSDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U330JZSDAAWL35?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C907U330JZSDAAWL35
Part Number C907U330JZSDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)