KEMET C907U470JYSDAAWL35
Part No.:
C907U470JYSDAAWL35
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuC907U470JYSDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 47PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U470JYSDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C907U470JYSDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U470JYSDAAWL35?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C907U470JYSDAAWL35
Part Number C907U470JYSDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)