KEMET C907U470JYSDCAWL20
Part No.:
C907U470JYSDCAWL20
Description:
CAP CER 47PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U470JYSDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C907U470JYSDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U470JYSDCAWL20?
Image C907U470JYSDCAWL20
Part Number C907U470JYSDCAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)