KEMET C907U471KYYDBAWL45
Part No.:
C907U471KYYDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC907U471KYYDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U471KYYDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C907U471KYYDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U471KYYDBAWL45?
Image C907U471KYYDBAWL45
Part Number C907U471KYYDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)