KEMET C907U471KZYDCAWL20
Part No.:
C907U471KZYDCAWL20
Datasheet:
AnpuC907U471KZYDCAWL20.pdf
Description:
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C907U471KZYDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C907U471KZYDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U471KZYDCAWL20?
Image C907U471KZYDCAWL20
Part Number C907U471KZYDCAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)