KEMET C907U510JYSDAAWL40
Part No.:
C907U510JYSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC907U510JYSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C907U510JYSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C907U510JYSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C907U510JYSDAAWL40?
Image C907U510JYSDAAWL40
Part Number C907U510JYSDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 51 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)