KEMET C911U102MVWDBAWL45
Part No.:
C911U102MVWDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC911U102MVWDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C911U102MVWDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C911U102MVWDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U102MVWDBAWL45?
Image C911U102MVWDBAWL45
Part Number C911U102MVWDBAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)