KEMET C911U152MVVDAAWL40
Part No.:
C911U152MVVDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC911U152MVVDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C911U152MVVDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C911U152MVVDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U152MVVDAAWL40?
Image C911U152MVVDAAWL40
Part Number C911U152MVVDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)