KEMET C911U471KVYDAAWL35
Part No.:
C911U471KVYDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC911U471KVYDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C911U471KVYDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C911U471KVYDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U471KVYDAAWL35?
Image C911U471KVYDAAWL35
Part Number C911U471KVYDAAWL35
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)