KEMET C911U471KVYDBAWL20
Part No.:
C911U471KVYDBAWL20
Description:
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C911U471KVYDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C911U471KVYDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U471KVYDBAWL20?
Image C911U471KVYDBAWL20
Part Number C911U471KVYDBAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)