KEMET C911U500JUSDBAWL45
Part No.:
C911U500JUSDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC911U500JUSDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 50PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
50 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C911U500JUSDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C911U500JUSDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U500JUSDBAWL45?
Image C911U500JUSDBAWL45
Part Number C911U500JUSDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 50 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)