KEMET C911U500JVSDAAWL35
Part No.:
C911U500JVSDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC911U500JVSDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 50PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
50 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C911U500JVSDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C911U500JVSDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U500JVSDAAWL35?
Image C911U500JVSDAAWL35
Part Number C911U500JVSDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 50 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)