KEMET C911U680JYSDCAWL45
Part No.:
C911U680JYSDCAWL45
Datasheet:
AnpuC911U680JYSDCAWL45.pdf
Description:
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C911U680JYSDCAWL45 on Anpu?
3. Are the C911U680JYSDCAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U680JYSDCAWL45?
Image C911U680JYSDCAWL45
Part Number C911U680JYSDCAWL45
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)