KEMET C911U680JZSDAAWL40
Part No.:
C911U680JZSDAAWL40
Datasheet:
AnpuC911U680JZSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C911U680JZSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C911U680JZSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C911U680JZSDAAWL40?
Image C911U680JZSDAAWL40
Part Number C911U680JZSDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)