KEMET C917U620JYSDBAWL20
Part No.:
C917U620JYSDBAWL20
Description:
CAP CER 62PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
62 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C917U620JYSDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C917U620JYSDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C917U620JYSDBAWL20?
Image C917U620JYSDBAWL20
Part Number C917U620JYSDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 62 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)