KEMET C917U680JZSDAAWL40
Part No.:
C917U680JZSDAAWL40
Datasheet:
AnpuC917U680JZSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C917U680JZSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C917U680JZSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C917U680JZSDAAWL40?
Image C917U680JZSDAAWL40
Part Number C917U680JZSDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)