KEMET C917U750JYSDAAWL40
Part No.:
C917U750JYSDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC917U750JYSDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
75 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C917U750JYSDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C917U750JYSDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C917U750JYSDAAWL40?
Image C917U750JYSDAAWL40
Part Number C917U750JYSDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 75 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)